Kapela Zákusky pana Kotta vznikla v únoru 2016. Po předpremiéře, která se poměrně vydařila, jsme byli nuceni udělat i popředpremiéru, tedy Premiéru. A protože ani ta neskončila žádným fiaskem, založili jsme i webové stránky.

Zpíváme a hrajeme polopísně. Unikátní kombinací nečekaných nástrojů a recitativů suverénně odvádíme pozornost od faktu, že náš zpěv není žádné terno. Snažíme se postihovat témata, která ještě nikdo nepostihl (příkladem budiž duet Solnička a Pepřenka), aranžemi, které ještě nikdo nenaaranžoval (příkladem budiž sólo na psací stroj). Nehrajeme žádné smutné písně o nešťastné lásce, protože když se s námi rozejde holka, tak neskládáme, ale jíme a pijeme. Pan Kott nás nesponzoruje, přestože jeho zákusky jsou zmíněny v názvu kapely. Když občas improvizujeme, je to z toho důvodu, že vážně nevíme, jak text pokračuje. A to proto, že Matěj nechápe definici slova „refrén“ a zakládá si na tom, že refrény jsou vždy jiné, a to i v rámci jedné skladby.

 

Členy našeho orchestru jsou:

Matěj

Texty, hudba, klavír, akordeon, recitace (zpěv), kostýmy, karabina, loutky

Člověk, který umí všechno nadprůměrně, ale nic pořádně. Proto i přes studium matematické informatiky a práci v IT čte, píše, hraje a běhá. Před koncertem si dá chleba s kremžskou hořčicí, cibulu a limonádu z ječmene.

 

Bříza

Hudba, kytara, ukulele, zpěv, recitace, performace, psací stroj, helma, konzumace

Sporťák, učitel a herec improvizačního divadla, který vám mimikou a pohyby dokáže říct všechno, co chcete slyšet, ačkoli to neslyšíte. A hlavně, jeden z posledních zrzků v české kotlině. Před koncertem má rád lepení snímačů na kytaru žvýkačkou.

cropped-cropped-foto-1.jpg

Prostě Zákusci!